SAKMILs hovedsideSAKMIL-nyheteneInformasjon og historikkSAKMILs beryktede ordlisteThe SAKMIL GalleryGjestebokSkriv til SAKMIL! Navigasjonsmeny
Topp
Uke 32, 2005 Nyheter
 RT

SAKMIL-nyhetene kom med sin siste utgave mandag 28. oktober 2013. Denne siden vil ikke lenger bli oppdatert.
Takk til alle lesere som har bidratt til å holde hjulene i gang de siste 17 årene!

Bra augustmøte for OGMS

SANDNES: Lørdag var det tid for årets augustmøte i Guinness-klubben Odd Grythe Memorial Society (OGMS). Etter til dels svært spredt møtevirksomhet i juli, var klubben denne gang tilbake i sine faste møtelokaler på Megleren Øl- og Vinstue på Sandnes. Etter en noe forsiktig start på møtet tok også oppmøtet seg stort opp, og også flere deltakere i bryllupet mellom Sigve og Verna tok turen innom på veg mellom vielse og bryllupsfest.

Kylling-Børge, også kalt "The Six Minute Guy", var blant disse, og på grunn av dårlig tid måtte han sette til livs en hel pint med Guinness i løpet av 8 minutter. Dette mente han måtte være ny rekord på Megleren, men noe senere inntok KillKenneth sin Guinness, samt en røyk, på tiden 2:25.

OGMS august 2005
God stemning på Megleren på augustmøtet i Odd Grythe Memorial Society. Møtet foregikk for det meste i friluft på takterrassen, og ble avsluttet i 23-tiden om kvelden.

Ellers var det denne gang en stor overvekt av GD (Guinness-Drikkere) på møtet, selv om ikke alle gikk rett på Guinness fra starten. I førstegangsdrikkende rekkefølge ble følgende GD registrert: Roffe, Hallvard, Magne, Kjell, Nodi, Kylling-Børge, Store-Litle, Erlend, Gry, Mirijam, Jonny og KillKenneth. På dagens GO-liste (Guinness-Observatører) havnet Aina, Dørgi og Håkon. Med andre ord talte oppmøtelisten totalt 15 deltakere, noe som slett ikke er verst. Møtet varte også uvanlig lenge, og de siste deltakerne forlot stedet i 23-tiden.

Som vanlig ble det også innrapportert en del uoffisielle møter fra ulike deler av verden. Fra Danmark kunne Egil Manglar rapportere at han hadde kjøpt det mørkeste ølet de hadde, Old Gambrinus Beer, Dark. Det kvalifiserte nok ikke helt til et uoffisielt møte, men i nøden spiser fanden som kjent fluer. I Lyngdal stod det langt bedre til, der Norleif kunne melde om inntak av Guinness.

Neste møte i Odd Grythe Memorial Society avholdes på Megleren første lørdag i september, altså 3. september.

(08.08.2005 kl 06:00)

  • Hovedside

  • Arkiv
  • Multimedia
  • Søk etter artikler
  • Ja, ke syns du?
  • Tilfeldig artikkel

  • Informasjon
  • Tips oss!

    DENNE UKEN:
    Hele denne uken

     Bra augustmøte for OGMS
     Seier med knapp margin
     Sommerpuben 2005 - oppsummering
     Storslagent bryllup med mange overraskelser
     Travel sesongstart
     Øvingslokaler finner formen
     Rykter & Rauaraddel

    Uke 31, 2005:
    Hele denne uken

     Nok en dundrende Gladmat-suksess
     Slaktegeneral måtte i vannet
     SAKMIL kuppet åpningen
     Tett foran finalen
     OGMS klar for ny Guinness-runde
     Rykter & Rauaraddel

    Uke 30, 2005:
    Hele denne uken

     Feiret 30-årsdag i bryllup
     Musikalsk vielse på Malmheim
     Kvartfinale på det jevne
     Kaffeslabberas og god tredjerunde
     SAKMIL tjuvstarter Gladmat
     Rykter & Rauaraddel