SAKMILs hovedsideSAKMIL-nyheteneInformasjon og historikkSAKMILs beryktede ordlisteThe SAKMIL GalleryGjestebokSkriv til SAKMIL! Navigasjonsmeny
Topp
Uke 13, 2001 Nyheter
 RT

SAKMIL-nyhetene kom med sin siste utgave mandag 28. oktober 2013. Denne siden vil ikke lenger bli oppdatert.
Takk til alle lesere som har bidratt til å holde hjulene i gang de siste 17 årene!

Sinclair & the Rovers hudflettet i nettavis

STAVANGER: Forrige helgs feiring av St. Patricks Day på Sjøhusene i Stavanger har ikke gått upåaktet hen i byen, heller ikke blant byens journalister. I en lengre reportasje om massemønstringen på Sjøhusene får nemlig Sinclair & the Rovers grundig gjennomgå, og bandet med opphav i Klepp Hornmusikk blir nærmet stemplet som en fiasko.

StavangerAvisen.com har nemlig hatt sin utsending Dag Olav Øverland til stede under feiringen, og han mener tydeligvis å ha god peiling på irsk musikk. Han karakteriserer Sinclair & the Rovers som et tysk/østerriksk lederhosen-band som har strandet på en øy i Atlanterhavet. Musikken har han også lite til overs for, og bruker ord som kneipe-ompa og nå-drikker-vi-oss-litt-mere-fulle-viser i sin karakteristikk av repertoaret.

Dermed er oppfatningen av Sinclair & co.'s innsats snudd fullstendig på hodet i forhold til hvordan SAKMIL-nyhetene opplevde konserten. SAKMIL-nyhetene har nemlig fulgt Sinclair & the Rovers fra fødselen av, og spillingen på Sjøhusene er kanskje den beste bandet noen gang har gjort. Likevel er det klart at man ofte hører det man vil høre, og det er tydelig at StavangerAvisen.com sin journalist ikke akkurat fikk høre det han forventet.

Aktuelle linker

  • Artikkelen i StavangerAvisen.com

    (26.03.2001 kl 06:00)

  • Hovedside

  • Arkiv
  • Multimedia
  • Søk etter artikler
  • Ja, ke syns du?
  • Tilfeldig artikkel

  • Informasjon
  • Tips oss!

    Ukens spørsmål
    Skal du på Beatles-konserten?
    JaNei

    Vis resultat

    Ukens spørsmål
    Pleier du å ha nachspiel i fjoset?
    JaNei

    Vis resultat

    DENNE UKEN:
    Hele denne uken

     Beatles-mania på Bryne
     Lang rockedag
     Bonde prøvde å kuppe nachspielet
     Sommertid, men ikke på ØSU
     Sinclair & the Rovers hudflettet i nettavis
     Cabaretkveld på Nærbø
     Mot en ny vår på stranden

    Uke 12, 2001:
    Hele denne uken

     Massemønstring på Sjøhusene
     Eneren på Rockometeret
     Definitivt slutt for Sydrå
     SAKMIL spilte for glissent publikum
     Annbjørg sjarmerte halvfull sal
     SSSS i media - med feil navn
     Alt klart for Beatles-konserten

    Uke 11, 2001:
    Hele denne uken

     Knepent tap ga sølv - SSSS gikk for gull
     Men Sydrå var ikke død...
     Sydrå - en 15 års æra
     Nok et vellykket Rauland-besøk
     Nytt balalaika-orkester
     Skitne fantasier hos surferne
     Vellykkete snøaksjoner
     Skandale i SSFF
     Rykter og rauaraddel