KLEPP: Med mindre enn 3 uker igjen til Nyttårskonsertene skal det meste være i rute i Klepp Hornmusikk for tiden. Mandag flytter korpset inn i rådhuset for de siste øvelsene før konserten, og i løpet av uken bygges tribunen for publikum for kanskje siste gang. Også programbladet går i trykken i løpet av uken, og billettsalget er godt i gang.
Det går faktisk så bra med billettsalget at søndagens siste forestilling på det nærmeste er utsolgt, og det er kun få billetter igjen til den første forestillingen. Når man da i tillegg regner med den nesten fulltegnede, lukkede lørdagskonserten for Klepp Sparebank og Klepp Handelslag, konstaterer SAKMIL-nyhetene at interessen omkring årets konsert trolig slår alle rekorder. Billetter som er bestilt av støttemedlemmene er ellers på vei med posten.
Øvingstid er det imidlertid større mangel på, og øvelsene mandag og torsdag denne uken er faktisk de siste Hornmusikk-øvelsene dette året. Til gjengjeld blir det langhelg med øvelser og konserter like etter årsskiftet, så da kommer man nok trygt i mål denne gangen også.
(16.12.2002 kl 06:00) |