SANDNES: Arbeidernes dag, selveste 1. mai, ble i år også dagen for Odd Grythe Memorial Society (OGMS). Den offentlige høytidsdagen falt nemlig på en lørdag, og selvsagt også på den første lørdagen i måneden, og dermed var alt klart for et nytt månedsmøte for Guinnessbevegelsen.
Møtestedet var som vanlig Megleren Øl- og Vinstue, men her var det usedvanlig lite folk på plass da de første møtedeltakerne ankom. Fast OGMS-servitør Leif var imidlertid på plass som vanlig, og etter en rolig innledning på møtet fikk han stadig mer å gjøre. I det fine maiværet strømmet folket nemlig på; det tok bare litt tid før de kom.
Startmannskapet bestod utelukkende av en delegasjon som benyttet Jærbanen sørfra som transportmiddel. De fikk raskt selskap av en rekke representanter for Sandnes-byen, før også byen i nord gjorde sitt inntog på møtet. Dermed ble hele regionen representert, og til slutt stod det hele 22 GD og 1 GO på oppmøtelisten. Med 23 deltakere totalt var møtet blant de bedre i OGMS-historien, men samtidig bekreftet det bare en trend med stadig økende oppslutning omkring Guinnessbevegelsen.
 |
Det var godt og varmt i solen på Megleren, her fra en tidlig fase i mai-møtet. Vi ser fra venstre Anne Mørk, Fiesta-Ole, Nodi, Anne Blond, Stig og Quiz-Trond. |
En rekke saker var oppe til debatt, og endelig fikk OGMS svar på hvor Megleren får kaffefløten sin fra. Enkelte møtedeltakere bar også preg av å ha deltatt på et forlenget FUKK-årsmøte kvelden før, mens andre var oppdresset i sin fineste stas da de ankom møtet.
Quiz-Trond hadde forøvrig stor suksess med et kvinnelig utdrikningslag som kom innom midtveis i møtet, og ble raskt favoritten hos både bruden og de andre deltakerne. Av andre enkeltpersoner som utmerket seg var også Stoffi, som den eneste GO-en på et ellers rent møte. Enkelte tunger mente at han derfor burde bli omtalt som en SØ (Statistikk-Ødelegger).
I Guinness-drikkende, eventuelt oppmøtt rekkefølge ble følgende deltakere registrert:
GD: Nodi, Anne Blond, Fiesta-OIle, Stig, Anne Mørk, Quiz-Trond, Andreas, Kristine, Magne Ovesen, Kåre, Laila, Mette, Anja, Banjo-Erlend, Jørn, Lise, Silje, Sissel, Kylling-Børge, Leif, Kaffi-Lars.
GO: Stoffi
Det er nå hele 5 uker til neste OGMS-møte på Megleren, og da er datoen 5. juni. Det er allerede nå varslet om støttemøter fra utlandet til den helgen.
Det ble imidlertid ikke meldt om støttemøter til lørdagens OGMS-møte, men mye tyder på at det i alle fall foregikk noe i både Thailand og i Praha, Tsjekkia.
(03.05.2010 kl 06:00) |