STRONDAVIKA: Det er knappe to uker igjen til Vandrefestivalen 2011 går av stabelen, og denne gang er det Terje som er hovedarrangør for festivalen. Festivalområdet er på havneområdet i Strondavika, og planene begynner å for alvor å ta form.
I år, som i fjor er det SAKMIL som får æren av å tjuvstarte festivalen, og senere går det slag i slag frem til den offisielle avslutningen klokken 21:00. Da har en rekke ulike band og artister fått vise seg frem for et tallrikt publikum.
 |
Her, på kaiområdet i Strondavika, foregår Vandrefestivalen 2011. |
|
Festivalledelsen etterlyser nå imidlertid kandidater for neste års festival. Hvem som får arrangere Vandrefestivalen 2012 avgjøres som vanlig av en komitè bestående av alle tidligere arrangører, men for å gjøre et riktig valg må potensielle arrangører melde seg i tide. Dette kan gjøres enten ved henvendelse til SAKMIL-nyhetene, eller til festivalledelsen.
Vandrefestivalen arrangeres i år for fjerde gang, etter tidligere å ha vært i Sørbøtunet (2008), på Soma (2009) og Kåsen (2010). Årets festival starter lørdag 25. juni klokken 14:45, når altså SAKMIL entrer scenen i Strondavika.
Vandrefestivalen
(13.06.2011 kl 06:00) |